Jesteś tutaj: Home

Wielu przedsiębiorców nie skorzystało z marszałkowskiej tarczy antykryzysowej, bo liczyli na rządową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 08 luty 2021 11:46

Urząd Marszałkowski dysponując środkami z Unii Europejskie przekaże 4,5 mln zł restauratorom i klubom fitnes z największych miast naszego województwa. Z pomocy skorzysta prawie 450 podmiotów gospodarczych. Pieniędzy było więcej, ale nie było chętnych. Być może będzie kolejny nabór.

 

Marszałkowska pomoc zakładała pomoc w kwocie 6 lub 12 tys. zł na utrzymanie zatrudnienia, dla przedsiębiorców, którzy z powodu wprowadzonych przez rząd ograniczeń musieli zawiesić działalność. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacynego na lata 2014-2020, w ramach tzw. działań miękkich.

 

W trakcie dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa radny Michał Czepek pytał, czy będzie kolejny nabór, bowiem jak ustalił, wielu przedsiębiorców nie aplikowało, gdyżliczyli na większe wsparcie z rządowej tarczy antykryzysowej, będąc przekonanym, iż skorzystanie z pomocy za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego, może im dostęp do rządowej dofinansowania zablokować. Czepek wskazał, że z rządowego wsparcia restauratorzy nie są jednak zadowoleni, stąd też zapytał, czy planowany jest kolejny nabór z tarczy marszałkowskiej.

 

Marszałek Piotr Całbecki poinformował,że nie wykluczany jest kolejny nabór.