Jesteś tutaj: Home

Budowa S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem z kolejnym opóźnieniem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 29 styczeń 2021 13:44

Goszcząc w Bydgoszczy 13 stycznia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że przetarg na budowę drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń zostanie ogłoszony po uprawomocnieniu się decyzji środowiskowej. Dzisiaj już wiemy, że raczej nie nastąpi to jak planowano w I kwartale br., co oznacza opóźnienia.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska planowała rozpatrzyć odwołania do decyzji środowiskowej do dzisiaj. Zamiast tego dzisiaj pojawiła się informacja, że z uwagi na ,,skomplikowany charakter sprawy” wyznacza się nowy termin 31 marca.

 

Decyzję środowiskową Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała w lutym 2020 roku. Do tej decyzji wpłynął szereg odwołań, które są obecnie rozpatrywane przez GDOŚ w Warszawie. Termin rozpatrzenia odwołań był już wielokrotnie zmieniany, dzisiejszy komunikat jest zatem kolejnym przesunięciem terminu, stąd też nie można za pewnik przyjąć, iż 31 marca to termin ostateczny.

 

- Kiedy tylko sprawy związane z decyzją środowiskową staną się ostateczne, czyli sama decyzja się uprawomocni, będzie możliwe ogłoszenie przetargu – powiedział 13 stycznia w Bydgoszczy, minister Andrzej Adamczyk.