Jesteś tutaj: Home

Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 22 styczeń 2021 18:57

Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

 

1. Rolnicy grożą zablokowaniem Ronda Maczka


W październiku od strony Koronowa przyjechało do Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników, które zatrzymane zostały przez Policję na Rondzie Maczka, protestujący domagali się rozmowy z wojewodą, grożąc zablokowaniem newralgicznego dla ruchu w Bydgoszczy ronda.

 

2. Protest rolników w centrum Bydgoszczy


Kilka dni wcześniej rolnicy protestowali w centrum Bydgoszczy, odwiedzając wszystkie biura poselskie.

 

3. Premier w Fordonie: Rafał nie kłam


Rok 2020 to także gorąca kampania wyborcza prezydencka. Dużym echem odbiła się wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Starym Fordonie.

 

4. Zamieszanie pod kościołem na Placu Wolności i pod Bazyliką

 

Przełom października i listopada to masowe protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji eugenicznej. Do dużych emocji dochodziło przed bydgoskimi kościołami.

 

5. Przesłanie papieża Franciszka dla świata, który pochłonął mrok


Wielki Post był szczególny z powodu pandemii COVID-19. Przygotowaliśmy dla Was materiał prezentujący nabożeństwo, które samotnie odprawił papież Franciszek z Placu Świętego Piotra w Watykanie.

 

6.Węzły Tryszczyn i Pawłówek (grudzień 2020)


Rok 2020 zakończył się oddaniem do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5. Tuż przed jego otwarciu przygotowaliśmy materiał lotniczy.