Jesteś tutaj: Home

WOŚP cieszy się wysokim poparciem społecznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 10 styczeń 2021 00:10
WOŚP cieszy się wysokim poparciem społecznym fot. Cezary Lewandowski

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się wyjątkowo 31 stycznia, a nie na początku roku, tak jak to bywało w latach poprzednich, choć zbiórka pieniędzy już ruszyła i jak wynika z najnowszego sprawozdania – zebrano już prawie 5,7 mln zł. Celem 29 Finału jest wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

,,Finał z głową”, to hasło 29. Finału WOŚP, które nawiązuje z jednej strony celu zbiórki, ale też wskazywać ma na rozsądek, bo wciąż borykamy się z epidemią COVID-19. Pierwotnie finał miał się odbyć dzisiaj (10 stycznia), ale z uwagi na ogłoszenie obowiązującej do 17 stycznia ,,narodowej kwarantanny”, zdecydowano się go przenieść na koniec stycznia.

 

- 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków – mówi lider WOŚP Jerzy Owsiak. Zbierane już pieniądze, w dość sporej kwocie, to efekt internetowy licytacji, wpłat on-line do wirtualnej skarbonki, także wiele sklepów wystawiło już przed swoimi klientami puszki WOŚP, stąd też 20. finał w praktyce już trwa.

 

Grupa Ciech, której kluczowe zakłady przemysłowe mieszczą się na Kujawach, w ramach pomocy przy organizacji 29. Finału WOŚP przekaże 250 tys. wysokiej jakości maseczek ochronnych.

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Grupę IQS – aż 84% Polaków ufa Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.