Jesteś tutaj: Home

Statystycznie na dzisiaj przypada najtragiczniejszy dzień od początku epidemii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 23 grudzień 2020 17:17

Według dzisiejszego raportu z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim zmarło 57 osób, co jest najwyższym wynikiem od początku epidemii. Być może – jak to miało miejsce już wcześniej, zgony są raportowane z opóźnieniem, ale nie sposób nie zauważyć innego smutnego wniosku – sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest wciąż bardzo trudna.

57 zgonów to drugi najwyższy wynik w kraju, ale jednocześnie najwyższy na tysiąc mieszkańców. Najwięcej – 22 zgony – stwierdzono w Bydgoszczy. Łącznie COVID-19 pochłonął w naszym województwie prawie 1,3 tys. ofiar.

 

Jeszcze niedawno wysoką liczbę zgonów tłumaczono, że jest to następstwo dużej liczby zachorowań w okresie przełomu października i listopada, gdy mieliśmy w województwie mniej więcej dwa razy więcej zakażeń niż obecnie. Teraz zakażeń mamy mniej, ale wysoka liczba zgonów się utrzymuje nadal, a nawet wzrasta. Od początku grudnia mamy już 633 zgony, gdy przez cały listopad było to 482. Pierwsza połowa grudnia 1-10 przyniosła 224 ofiary, gdy druga 12-23 aż 357.

 

Specyfikę sytuacji pokazuje również nasz wykres, na którym widzimy po 1 grudnia wzrost dynami nowych zgonów.