Jesteś tutaj: Home

PKP PLK: Nierozważne jest ograniczenie kolejowych przewozów pasażerskich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 grudzień 2020 18:58

PKP PLK zabrało stanowisko w sprawie działań marszałka Piotra Całbeckiego w organizacji transportu kolejowego. Marszałkowi zarzuca się wprowadzanie opinii publicznej w błąd oraz podważanie do wykorzystywania kolei do budowania sprawnego transportu.


Wypowiedzi Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego wprowadzają w błąd mieszkańców regionu oraz podważają ich zaufanie do sprawnego wykorzystania transportu kolejowego w regionie i w Polsce – informuje nas rzecznik prasowy PKP PLK - Nieprawdziwe jest stwierdzenie o złym stanie linii Chełmża – Bydgoszcz i braku planów modernizacyjnych. Linia kolejowa na trasie Chełmża – Bydgoszcz Wschód (linia kolejowa nr 209) zapewnia sprawne podróże. Jest bezpieczna i gwarantuje dobre przewozy pasażerskie z prędkością od 60 do 80 km/h. Na linii dla podróżnych dostępnych jest 12 przystanków i stacji.

 

 

O tym, że od nowego roku z tej linii mają zniknąć połączenia kolejowe dowiedzieliśmy się w tym tygodniu, co dla wielu mieszkańców naszego województwa jest ogromny zaskoczeniem.

 

Linia kolejowa na trasie Chełmża – Bydgoszcz Wschód (linia kolejowa nr 209) zapewnia sprawne podróże. Jest bezpieczna i gwarantuje dobre przewozy pasażerskie z prędkością od 60 do 80 km/h. Na linii dla podróżnych dostępnych jest 12 przystanków i stacji – informuje PKP PLK, jednocześnie prostując wypowiedzi marszałka, iż rzekomo zlikwidowana ma zostać stacja kolejowa w Dąbrowie Chełmińskiej - Piotr Całbecki nie wnioskował o przywrócenie obsługi w Dąbrowie Chełmińskiej stacji kolejowej. Przeciwnie, w 2020 r. Marszałek wystąpił do Ministra Infrastruktury z inicjatywą budowy nowego przystanku / peronu w odległości ok. 1 km od istniejącego przystanku, na nieczynnej stacji Dabrowa Chełmińska. Dla kogo Marszałek zamierza budować peron, skoro likwiduje przewozy pasażerskie?

 

Nieprawdziwe jest stwierdzenie o złym stanie linii Chełmża – Bydgoszcz i braku planów modernizacyjnych.

 

Działania Zarządu Województwa oceniane są przez kolej jako nierozważne - Nierozważne jest ograniczenie kolejowych przewozów pasażerskich w województwie kujawsko-pomorskim. Zaproponowana przez Marszałka alternatywa, w postaci transportu autobusowego, nie jest korzystnym rozwiązaniem. Mieszkańcy regionu utkną w gigantycznych korkach, na ulicach Bydgoszczy, w związku z awarią tzw. wiaduktów warszawskich. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na bieżąco zapewniają utrzymanie linii i gwarantują zgodne z rozkładem, bezpieczne podróże.