Jesteś tutaj: Home

Niedzielski: wprowadzone obostrzenia wpłynęły na ograniczenie mobilności społeczeństwa

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne środa, 18 listopad 2020 00:22

Wprowadzone obostrzenia wpłynęły na ograniczenie mobilności społeczeństwa - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że ostatnie protesty i zgromadzenia nie przełożyły się na wzrost liczby zakażeń.

 

Podczas konferencji prasowej Niedzielski wskazał, że wprowadzone przez rząd ograniczenia wpłynęły na mniejszą aktywność i mobilność społeczeństwa, mierzoną telefonami komórkowowymi. "Mieliśmy do czynienia co prawda z sytuacjami, które ograniczyły ten spadek (mobilności, PAP), protetsy czy zgromadzenia, jak Marsz Niepodległości, ale na szczęście oddziaływanie tego nie przełożyło się na wzrost liczby zachorowań" - powiedział.

 

Zaznaczył, że czas spędzany w domu systematycznie rośnie. "To też oznacza, że mobilność i postawa odpowiedzialności była postawą dominującą" - zauważył.

 

"Mamy do czynienia ze stabilizacją dziennej liczby zachorowań, ale nie jest to jedyny wskaźnik, który nam mówi o trendzie, który oznaczałby, że pandemia zwalnia. Widać to w innych sygnałach, liczbie badań, zleceniach na przeprowadzone testy, które pochodzą z systemu POZ. Widać to również po naszej mobilności, która jest w gruncie rzeczy odzwierciedleniem tego, co wprowadzaliśmy jako regulacje ograniczające" - podkreślił szef resortu zdrowia.

 

"Najważniejsze, że infrastruktura szpitalna, łóżkowa cały czas gwarantuje bezpieczeństwo Polakom" - dodał.(PAP)

 

Autor: Karolina Mózgowiec

 

kmz/ mhr/