Jesteś tutaj: Home

Najbardziej tragiczny dzień w województwie od początku pandemii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 13 listopad 2020 11:35
Najbardziej tragiczny dzień w województwie od początku pandemii Fot: Martin Lopez

W piątek 13 listopada stwierdzono 45 zgonów na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, jest to nowy rekord, znacznie bardziej śrubujący poprzedni. Jest to spora liczba jak zauważymy, że w okresie marzec – maj razem wziętych zgonów stwierdzono 46. W ostatnim tygodniu stwierdzono 129 zgonów z powodu COVID-19 – od początku pandemii 341.

 

 

O ile w tym tygodniu pojawiły się przesłanki, iż liczba aktywnych przypadków COVID-19 w najbliższych dniach powinna zacząć spadać, czyli właśnie przekraczamy szczyt drugiej fali, co jest dobrą wiadomością, o tyle niepokoić mogą informacje o dużych ilościach zgonów. Liczby zgonów w naszym województwie z powodu COVID-19 prezentuje poniższy wykres.

 

 

Najwięcej zgonów stwierdzono w Regionalnym Szpitalu w Grudziądzu - 21, na drugim miejscu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy - 5. W piątek stwierdzono też 1279 nowych zachorowań w naszym województwie.

 

 

 

W sobotę – jak każdego tygodnia – zapraszamy na nasz raport o sytuacji epidemicznej w regionie. Przedstawimy w nim podsumowanie tego wydającego się na przełomowy, tygodnia.