Jesteś tutaj: Home

Czy jesteśmy już w województwie po szczycie drugiej fali COVID-19?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 11 listopad 2020 14:52

Odpowiedzieć na to pytanie będzie można dopiero za kilka dni, natomiast pierwszy raz od kilku tygodni mamy w województwie stwierdzoną większą liczbę ozdrowieńców niż nowych zachorowań . W środę 11 listopada stwierdzono 792 nowe przypadki zachorowań oraz rekordowe 1505 ozdrowieńców. Stwierdzono także 20 zgonów.

 

Doskonale to wszystko opisuje poniższy wykres:

 

 

Od połowy września codziennie mieliśmy do czynienia ze znacznie większą liczbą nowych zakażeń, niż ozdrowieńców, przez co każdego dnia procent zakażonej populacji województwa rósł. Dzisiaj pierwszy raz odnotujemy spadek procenta zakażonej populacji, jeżeli ta tendencja utrzyma się przez kolejne dni, wówczas będziemy mogli uznać wtorek 10 listopada za moment szczytowy z 28.129 aktywnymi przypadkami.

 

 

 

Pierwsza fala w innej skali

Pierwszy szczyt w naszym województwie odnotowaliśmy 20 kwietnia, gdy aktywnych przypadków było 365. Z dzisiejszą sytuacją epidemiczną jest to jednak sytuacja nieporównywalna. Później – jak pokazuje to nasz archiwalny wykres – aż do czerwca mieliśmy tendencję spadkową.

 

 

Codziennie aktualizowane wykresy i dane dotyczące dostępności łózek i respiratorów publikujemy - COVID-19 - dane statystyczne