Jesteś tutaj: Home

Codzienne raporty o sytuacji epidemicznej na PortalKujawski.pl

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne środa, 04 listopad 2020 13:03

Od początku pandemii publikujemy na naszym portalu codzienne raporty o sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim. Przez długi czas jako jedyni prezentowaliśmy codzienną informację o liczbie aktywnych przypadków w naszym województwie, od niedawna takie informacje publikować zaczął wojewoda w mediach społecznościowych. Od dzisiaj wprowadzamy istotną zmianę w naszych raportach.

 

Nasz raport dostępny jest pod linkiem - COVID-19 - dane statystyczne - do którego odwołuje także specjalny baner widoczny po prawej stronie. Raport jest codziennie aktualizowany. Dane i historie epidemii w województwie staramy się pokazywać na wykresach.

 

 

Od dzisiaj w naszych raportach (jeżeli na dany dzień pozyskamy odpowiednie dane) będą pojawiać o informacje na temat ilości zajętych łózek szpitalnych dla pacjentów z COVID-19 oraz respiratorów. Te dane pokazują bowiem jak znacząco walka z COVID-19 obciąża nas system ochrony zdrowia i jakimi rezerwami on jeszcze dysponuje

 

W poniedziałki natomiast przedstawiamy liczbę zachorowań w ciągu ostatnich 14 dni na 10 tys. mieszkańców w poszczególnych powiatach. Ten przelicznik może być bowiem traktowany jako kluczowy przy wprowadzeniu lub znoszeniu lokalnie obostrzeń.

 

Także od początku epidemii w soboty prezentujemy raport opisowy o sytuacji epidemicznej. Ostatni można przeczytać pod linkiem - Każdego dnia wzrasta prawdopodobieństwo, że spotkamy osobę zakażoną (raport)

 

Liczymy, że taka formuła, bez zbędnie krzykliwych nagłówków pozwoli Państwu przybliżyć sytuację epidemiczną w skali regionu, w jak najbardziej rzetelnej formie.