Jesteś tutaj: Home

Znaczny spadek zachorowań w naszym województwie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 listopad 2020 13:22
Znaczny spadek zachorowań w naszym województwie Fot: Markus Spiske

We wtorek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 551 nowych przypadków zachorowań na COVID-19 - skali kraju było to ponad 19,3 tys. Zważywszy na to, że w poniedziałek w naszym województwie było 1734 przypadków, to mamy ponad trzykrotny spadek. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest mniejsza liczba wykonanych testów.

Mniejsza liczba testów z kolei może wynikać z tego, że mniej osób prezentowało objawy COVID-19. Przy czym ostatniej doby wykonano połowę testów co w dniach poprzednich, stąd też w praktyce liczba testów potrzebnych do stwierdzenia jednego przypadku zakażenia wzrosła, co z kolei może być dobrym prognostykiem.

 

 

 

Ostatniej doby stwierdzono znaczący spadek zakażeń w Toruniu, gdzie sytuacja w ostatnich tygodniach była najgorsza.

 

Obecnie w naszym województwie w szpitalach przebywa 942 chorych na 20.634 aktywnych przypadków. Województwo na dzisiaj dysponuje bazą 1387 łózek, przez co wskaźnik ich zapełnienia wynosi 67,9% (jest to raczej jeden z niższych wskaźników w Polsce). Z respiratorów korzysta 86 pacjentów na 112 dostępnych w tej chwili.

 

Od początku pandemii zakażonych zostało w naszym województwie ponad 25,3 tys. osób, stąd też liczba aktywnych przypadków na poziomie 20,6 tys. stanowi 81,6% wszystkich zachorowań. W tym aspekcie jesteśmy ewenementem w Polsce, z najwyższym wskaźnikiem – średnia dla kraju na dzisiaj to 61%.

 

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie