Jesteś tutaj: Home

Oddalamy się od wyjścia z czerwonej strefy – najgorsza sytuacja w regionie w Toruniu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 02 listopad 2020 14:22
Oddalamy się od wyjścia z czerwonej strefy – najgorsza sytuacja w regionie w Toruniu Fot: Martin Lopez

Od połowy października cała Polska objęta została obostrzeniami w ramach czerwonej strefy zagrożenia epidemicznego. Notowany wciąż wzrost dziennych zakażeń sprawia, że musimy się z taką sytuacją liczyć na dużo dłużej – można już ostrożnie mówić o tym, że nie powinniśmy liczyć na zniesienie czerwonych stref w skali naszego województwa w tym roku.

Kluczowy współczynnik jaki decydował o objęciu obszaru czerwoną strefą to 12 zakażeń w ciągu 14 dni na 10 tys. mieszkańców. W ostatnich 14 dniach notujemy podwyższenie tego wskaźnika w skali kraju do 53, zaś naszego województwa, które znajduje się wysoko ponad średnią do 77.

 

 

Dla porównania dane dla okresu 13-26 października:

 

Ostatnie dni pokazują, że Bydgoszcz mimo nominalnie największej liczby zachorowań zbliżyła się do średniej wojewódzkiej, poprawę w stosunku do średniej wojewódzkiej zauważymy również w przypadku powiatu inowrocławskiego.

 

Najgorsza sytuacja ma miejsce w Toruniu, gdzie stwierdzono podobną liczbę zakażeń jak w Bydgoszczy, ale w stosunku do 10 tys. mieszkańców ten wskaźnik wynosi 135 i znacznie zawyża średnią dla województwa.