Jesteś tutaj: Home

Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 30 październik 2020 15:40

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 

- Dla mnie to wielki smutek i przygnębienie bo też chciałem odwiedzić grób mojego ojca i siostry, bo to jest zakorzenione w naszej tradycji – mówił premier Mateusz Morawiecki, dodając, że z uwagi na zagrożenie dla zdrowia i życia musimy z tej tradycji chwilowo zrezygnować.

 

Na konferencji premier zaapelował do seniorów o pozostanie w domach, do pracodawców o wdrażanie gdzie to tylko możliwe pracy zdalnej oraz do Polaków o obniżenie chwilowe temperatury światopoglądowej. Dzisiaj odnotowano rekordowy wzrost zakażeń – 21 tys. i 629 nowych przypadków, z tego 1954 w naszym województwie. Jak przyznaje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz mamy obecnie największy przyrost w Polsce.

 

- Seniorzy muszą pozostać w domu, nie spotykać się w dziećmi i wnukami – apelował premier Mateusz Morawiecki - Mój apel do kierowników i pracodawców – tam gdzie możecie zostawcie pracowników na pracy zdalnej.

Administracja rządowa zamierza przejść w maksym stopniu na pracę zdalną.

 

Premier przedstawił statystyki, z których wynika, że 23,2% zgonów to osoby powyżej 85 roku życia, ale szczególnie narażona grupa ryzyka to osoby od 70 roku życia.

 

- Od spraw światopoglądowych ważniejsze jest dzisiaj zdrowie naszych ludzi – apelował premier.