Jesteś tutaj: Home

Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

Napisał  Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 wrzesień 2020 22:50
Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej Fot: Markus Spiske

Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

 

Wydawało się, że problemy powiatu aleksandrowskiego, po tym jak stwierdzono kilka tygodni temu ognisko w jednym z uzdrowisk to już przeszłość. Od poniedziałku w powiecie stwierdzono jednak kilkanaście nowych zachorowań, dlatego Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się objąć ten powiat żółtą strefą.

 

Dodatkowymi obostrzeniami zagrożony jest natomiast powiat tucholski, który na przełomie sierpnia i września raczej był omijany przez zachorowania na COVID-19. Jak liczba zachorowań w powiecie tucholskim nie zacznie spadać, to zostanie objęty on dodatkowymi obostrzeniami.

 

Żółta strefa – co oznacza?

Na meczach piłkarskich może być zajęte co czwarte miejsce siedzące, tak samo wygląda sytuacja z koncertami i przedstawieniami kulturalnymi (normalnie jest to co drugie). W otwartej przestrzeni może uczestniczyć maksymalnie 100 uczestników. Na weselach w strefie żółtej może obecnych być maksymalnie 100 osób (w strefie zielonej jest to 150).

 

W restauracjach może przebywać 1 osoba na 4 metry kwadratowe powierzchni (strefa żółta).

 

W strefie żółtej nie wprowadza się żadnych dodatkowych obostrzeń jeżeli chodzi o sprawowanie kultu religijnego czy funkcjonowanie transportu zbiorowego. Nie mogą jednak odbywać się większe zgromadzenia niż z udziałem 150 uczestników.

 

 


W strefie żółtej z województwa kujawsko-pomorskiego umieszczony był do tej pory tylko powiat radziejowski. Podwyższone obostrzenia na tym terenie obowiązywały jednak tylko przez tydzień.