Jesteś tutaj: Home

W sierpniu bezrobocie minimalnie spadło, ale głównie z uwagi na wschód województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 wrzesień 2020 15:18

Na dzień 31 sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim było zarejestrowanych prawie 71,5 tys. osób bez pracy. Sam sierpień można jednak uznać za miesiąc spadku bezrobocia, bowiem liczba zarejestrowanych w stosunku do sytuacji z 31 lipca zmalała o 113 osób. Spadek liczby bezrobotnych notowano jednak głównie po wschodniej stronie województwa, na zachodzie był bowiem wzrost.

Spadki notowano w sierpniu najwidoczniej w powiatach: lipnowskim (-165), włocławskim (-150), sępoleńskim (-98), czy świeckim (-78). Największy wzrost odnotowano natomiast w Bydgoszczy (o 178), w której do tej pory specjalnie skutków recesji nie było widać.

 

Porównując te dane do końca sierpnia, ale 2019 roku, widzimy wzrost liczby bezrobotnych w skali województwa o blisko 8 tys. Patrząc w skali roku, to najlepiej radzi sobie Bydgoszcz, bowiem jeszcze w lipcu widać było, że pomimo recesji spowodowanej COVID-19, liczba bezrobotnych była mniejsza niż przed rokiem. Po sierpniu mamy wzrost o 183 bezrobotnych (w stosunku do sierpnia 2019 roku), ale przy tak dużym mieście nie jest to specjalnie odczuwalne.

 

Kluczowe będą zatem dane za miesiące jesienne, a później zimowe.

 

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie