Jesteś tutaj: Home

W skali Polski sytuacja epidemiczna się stabilizuje, w naszym województwie na razie brak takich sygnałów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 01 wrzesień 2020 15:44
W skali Polski sytuacja epidemiczna się stabilizuje, w naszym województwie na razie brak takich sygnałów Fot: Markus Spiske

Przez okres sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 543 przypadki nowych zachorowań na COVID-19, sprawiło to, że liczba aktywnie chorych z przedziału oscylującego w okolicach setki w lipcu, wzrosła do 542 przypadków dzisiaj. W ostatnich dniach każdego dnia notowaliśmy duże wzrosty co doskonale odzwierciedla nasz wykres.

 

 

 

 

Podsumowanie sierpnia:

 

 

Nieco inaczej prezentuje się wykres dla całego kraju:

Grafika: worldometers.info

 

W piątek 28 sierpnia mieliśmy chorych w skali kraju 18 tys. i 677, w kolejnych dniach ta liczba zaczęła spadać, przynosząc powolną tendencję spadkową. Związane jest to z faktem stwierdzania kolejnych uzdrowień oraz spadkiem dziennie wykrywanych przypadków zachorowań – po niedzieli są to liczby poniżej 600.

 

Według analityków z ExMetrix, których modele matematyczne z dokładnością ponad 95% przewidywały liczby zachorowań w naszym kraju, taka tendencja mniejszej ilości zachorowań utrzyma się przez kilka dni, ale już w połowie miesiąca czeka nas ponowny wzrost, do ponad 900 planowanych po 15 września.

 

 

W środę na Portalu Kujawskim przedstawimy prognozy dla województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Przypominamy, że codziennie aktualizowane wykresy dla naszego województwa publikujemy na podstronie: COVID-19 - dane statystyczne

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: