Jesteś tutaj: Home

Ciechocinek: 33 zakażenia koronawirusem w sanatorium; po dezynfekcji obiekt zacznie normalnie funkcjonować

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne wtorek, 01 wrzesień 2020 00:45
Ciechocinek: 33 zakażenia koronawirusem w sanatorium; po dezynfekcji obiekt zacznie normalnie funkcjonować Fot: Martin Lopez

Druga tura badań laboratoryjnych wykazała zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób z sanatorium w Ciechocinku. Łącznie COVID-19 wykryto u 33 z 301 przebadanych osób. Po dezynfekcji obiekt wróci do normalnego funkcjonowania i przyjmowane będą kolejne turnusy.

 

W ubiegłym tygodniu PAP informowała o zakażeniu 21 pacjentów szpitala uzdrowiskowego.

 

"Po przeprowadzeniu drugiej tury badań u osób, które wcześniej miały wynik ujemny, liczba ta wzrosła do 33. Łącznie przebadano 301 osób" - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

 

Przekazał, że 23 osoby zakażone trafiły do izolatorium w Grudziądzu, 3 przebywają w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, 2 osoby zakażone z personelu są w izolacji domowej, a pięć osób zostało przetransportowanych do województw, w których mieszkają.

 

"Obiekt jest obecnie pusty. Władze Uzdrowiska Ciechocinek SA są teraz zobowiązane do przeprowadzenia dezynfekcji. Po jej zakończeniu przyjmowane będą kolejne turnusy" - podkreślił w rozmowie z PAP Mól.(PAP)

 

Autor: Tomasz Więcławski

 

twi/ mhr/

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie