Jesteś tutaj: Home

Prymas Polski: Język agresji nigdy nie jest językiem Ewangelii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 26 sierpień 2020 19:29
Prymas Polski: Język agresji nigdy nie jest językiem Ewangelii Fot: Biuro Prasowe Jasnej Góry

W środę 26 sierpnia przypada wspomnienie Matki Boskiej Królowej Polski, w polskim Kościele katolickim jest to jedna z najważniejszych uroczystości. Na Jasnej Górze Mszę Świętą odprawił prymas abp. Wojciech Polak, który apelował - Trzeba nam pamiętać, że budować musimy na tym, co łączy, a nie na tym, co dzieli.

Wspomnienie Królowej Polski to zawsze okazja do poszukiwania refleksji na temat sytuacji narodu. Prymas Polski abp. Wojciech Polak wskazywał, że musimy się skupiać, biorąc przykład z nauczania św. Jana Pawła II, tego co łączy, a nie szukać podziałów - Jak mówił nasz święty rodak Jan Paweł II – »Solidarność« otworzyła bramy wolności w krajach zniewolonych systemem totalitarnym, zburzyła Mur Berliński i przyczyniła się do zjednoczenia Europy rozdzielonej od czasów II wojny światowej. Nie wolno nam nigdy zatrzeć tego w pamięci. Trzeba nam i dziś pamiętać, że budować musimy na tym, co łączy, a nie na tym, co dzieli, że – jak mówił św. Jan Paweł II – solidarność musi iść przed walką, a jeśli wyzwala walkę, to jest to zawsze walka o człowieka, o jego godność, a nie walka przeciwko drugiemu człowiekowi – mówił w kazaniu.

 

Taka walka bowiem zawsze wyzwala wrogość i pogardę, sieje nienawiść. Zawsze uruchamia spiralę agresji. A język agresji nigdy nie jest językiem Chrystusa i Maryi! Czy naprawdę Matka kocha tylko tych, którzy Ją kochają? Czy Maryja kocha tylko tych, którzy w naszych oczach na to zasługują? Czy Matka porzuca swoje dziecko i odwraca się od niego tylko dlatego, że nie spełniło jej oczekiwań? Czy jednak nadal kocha chociaż krwawiącym i rozerwanym sercem? Nienawiść i pogarda nie są językiem Ewangelii! Solidarność należy stawiać zawsze przed walką, zamiast walki. Tego nie wolno nam zatrzeć w pamięci. I choć dzisiejszą Polskę i świat trapią już inne problemy, to jednak przesłanie „Solidarności” pozostaje nadal aktualne – wyjaśnia dalej abp. Polak.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022