Jesteś tutaj: Home

Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 12 sierpień 2020 10:38

We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

 

Główną przyczyną braku pełnego sukcesu w naszym województwie był egzamin z matematyki, który zdało 77% zdających, w przypadku języka polskiego jest to 94% sukcesów, zaś angielskiego 92%.

 

W naszym województwie najlepiej wypadł powiat grudziądzki , gdzie zdawalność wyniosła 83%, przed Toruniem – 79%, powiatem brodnickim – 75% i Bydgoszczą – 74%.

 

W przypadku 18,3% maturzystów, którzy w naszym województwie nie zdali jedynego przedmiotu, mogą przystąpić oni 8 września do egzaminu poprawkowego, pozostało 10,5% w tym roku matury już nie zda.

 

O wynikach matur można powiedzieć, że zawyżają ich wyniki licea natomiast zaniżają absolwenci techników. W naszym województwie maturę w pierwszym rzucie zdało tylko 61,3% absolwentów techników, natomiast prawie co czwarty zdający (24,8%) przystąpi we wrześniu do poprawki.