Jesteś tutaj: Home

Kampania wyborcza dobiega końca. Ważny apel pierwszej damy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 10 lipiec 2020 21:01

To była bardzo intensywna kampania wyborcza, momentami można odnieść wrażenie, że za bardzo intensywna, gdy emocje polityczne były zbyt wysokie. Do ciszy wyborczej jeszcze około trzech godzin, działania kampanijne potrwają do samego końca. W ramach ostatniego podsumowania przyglądamy się temu co działo się dzisiaj.

 

Obaj kandydaci odbyli dzisiaj szereg wieców z wyborcami, w trakcie których prezentowali swój przekaz. Żeby te przekazy najprościej podsumować wypowiedziami, w których kandydaci prezentowali to co dla nich najistotniejsze:

 

- Te wybory prezydenckie, ta druga tura jest niezwykle ważna, one rozstrzygną o tym jakie będą dalsze losy Polski i w jakim kierunku polskie sprawy się potoczą – czy to będzie Polska wartości, czy to będzie Polska rozwoju, Polska ambicji, godności, tego wszystkiego co dla nas ważne, czy też to będzie powrót do przeszłości – do Polski, która była zwijana, do Polski w której podwyższano ludziom wiek emerytalny wbrew ich woli – mówił w Rzeszowie prezydent Andrzej Duda.

 

- Dzisiaj to co najważniejsze – to najważniejsze pytanie, które wszyscy zadają – o czym są te wybory? Te wybory są o tym czy będzie przez cały czas sączyć się nienawiść, czy będą nas próbowali podzielić, czy będzie szacunek dla różnorodności, szacunek dla naszych tradycji, szacunek dla ciężkiej pracy. Dlatego jestem tutaj na Śląsku, aby mówić o tym, że wszyscy jesteśmy dumnymi Polkami i Polakami – podkreślał z kolei w Raciborzu na Śląsku Rafał Trzaskowski.

 

W Raciborzu Trzaskowskiemu towarzyszyła córka Ola. Kandydat podkreślał, że celem tych wyborów jest zapewnienie jej pokoleniu najlepszej przyszłości.

 

W Rzeszowie prezydentowi Dudzie towarzyszyła małżonka Agata oraz córka Kinga. Z dość ciekawym apelem do Polaków wystąpiła Agata Kornhauser-Duda - Traktujmy się z szacunkiem. Mam taki apel do pana Rafała i pani Małgorzaty – niezależnie co nam przyszłość przyniesie, co stanie się w niedzielę, proponuję byśmy zarówno my, jak i państwo panie Rafale i pani Małgorzato z szacunkiem przyjęli wybór naszych rodaków. Niech zdecyduje większość.

Pierwsza dama podkreśliła jednocześnie - Żeby zagłosować za, a nie przeciw i niech wygra Polska.

 

Małgorzata Trzaskowska jest w tę kampanie w sposób szczególny się zaangażowała, prowadząc swoje spotkania wyborcze. Urodziła się ona w Rybniku, gdzie o godzinie 22 weźmie wraz z mężem udział w ostatnim jego wiecu.

 

 

 


 

Na zakończenie chcemy podziękować naszym czytelnikom za śledzenie na Portalu Kujawskim kampanii wyborczej. W te wybory staraliśmy się zaprezentować nowatorską jak na warunki lokalne formułę przekazu, umożliwiając Państwu śledzenie kampanii w różnych częściach kraju – w końcu wybory prezydenckie stały się na ten czas dla Polaków tematem najważniejszym. Staraliśmy się, a w sposób bardzo szczególny w okresie po pierwszej turze, pokazywać jak najbardziej bezstronnie tematykę wyborów, co trzeba z przykrością stwierdzić przestaje być w Polsce standardem. Zachęcamy Państwa w niedzielę 12 lipca do pójścia na wybory i do dalszego śledzenia publikacji wyborczych już po ciszy wyborczej.