Jesteś tutaj: Home

Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 08 lipiec 2020 14:02

Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

 

- Chciałbym, aby frekwencja w tej drugiej turze była nawet większa niż w pierwszej, chociaż bardzo dziękuje, bo już w pierwszej turze była frekwencja świetna, wspaniała. Chce państwu powiedzieć, że jestem bardzo dumny, że moi rodacy w ostatnim czasie tak gremialnie biorą udział w wyborach – mówił w Białej Podlaskiej prezydent Andrzej Duda - Te wybory prezydenckie przesądzą jaka będzie nasza Ojczyzna w przyszłości. Czy Ojczyzna będzie się nadal rozwijała, czy Ojczyzna będzie nadal rosła w siłę, czy będzie budowane nadal jest bezpieczeństwo, w taki sposób jak do tej pory.

 

Głowa państwa podkreślała - Te ostatnie 5 lat to był dla Polski dobry czas, dla polskiego bezpieczeństwa, dla budowania siły polskiego państwa, ale przede wszystkim to był dobry czas dla polskiej rodziny, dla bezpieczeństwa, dlatego że nigdy wcześniej tak nie było, żebyśmy mieli na naszym terytorium sojusznicze wojska – wojska NATO, wojska Amerykańskie, które sami zaprosiliśmy.

 

Prezydent Duda mówił też o planowanej budowie gazoportu przy Porcie Gdańskim oraz dalszej rozbudowie Portu Gdyńskiego - Ostatnie lata to było budowanie bezpieczeństwa militarnego, to było budowanie bezpieczeństwa energetycznego – to dlatego gazoport w Świnoujściu w tej chwili jeszcze rozbudowywany, to dlatego plany postawienia kolejnego gazoportu w rozbudowywanym porcie w Gdańsku.