Jesteś tutaj: Home

Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 05 lipiec 2020 11:34
Powiaty województwa Powiaty województwa Grafika: IBSP

Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

W pojawiających się sondażach dotyczących preferencji w województwach w kujawsko-pomorskim wygrywa Rafał Trzaskowski – według badania Instytutu Badań Spraw Publicznych, który najtrafniej przewidział wyniki pierwszej tury - na Rafała Trzaskowskiego zagłosuje prawie 56% mieszkańców naszego województwa, wynik Dudy to około 44%. Najwyższe wyniki Trzaskowski otrzymać ma w Bydgoszczy i w Toruniu powyżej 63%.

 

W zachodniej części województwa w powiatach minimalnie wygrywa w tej prognozie prezydent Andrzej Duda tylko w powiecie tucholskim. Po wschodniej stronie Duda wygrywa w większości powiatów poza: toruńskim, wąbrzeskim i chełmińskim. Na Trzaskowskiego zagłosują natomiast pozostałe duże miasta jak Grudziądz i Włocławek.

 

O ile zawsze do publikowania sondaży w okresie tuż przed wyborami odnosiliśmy się z dystansem, to w tym wypadku mamy tak spolaryzowaną scenę polityczną, a zarazem wyrównaną walkę o prezydenturę, że konkretne sympatie poszczególnych województw pokazują jedynie stan walki o prezydenturę.