Jesteś tutaj: Home

Duda zachwycony wynikiem. Ludzie Trzaskowskiego wierzą w zwycięstwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 29 czerwiec 2020 01:18

Wyniki exit poll po pierwszej turze wyborów prezydenckich są doskonale wszystkim znane. Jak te wyniki komentują kandydaci i ich sztabowcy. W Bydgoszczy największe emocje były na wieczorze wyborczym Platformy Obywatelskiej, bowiem choć w skali kraju wygrywa pierwszą turę Andrzej Duda, to nad Brdą wszystko wskazuje, że większe poparcie uzyskał Rafał Trzaskowski.

- Wygrywam tą pierwszą turę, dzięki państwa głosom w sposób absolutnie zdecydowany. Ta przewaga jest potężna i ogromnie jestem za to wdzięczny – nie krył zachwytu zwycięstwem w pierwszej turze prezydent Andrzej Duda. Wieczór wyborczy prezydenta Dudy odbywał się w Łowiczu, gdzie byli też bydgoscy działacze PiS-u.

 

- Wszyscy samorządowcy w Polsce, z charakterem i z kręgosłupem, gdyby nie Senat RP, to już dawno było po wyborach, a dzięki nim mamy szansę wygrać te wybory – mówił w Warszawie Rafał Trzaskowski. Wielu samorządowców w tym samym czasie było obecnych na bydgoskiej marinie, w tym prezydent Rafał Bruski.

 

- Ten wynik pokazuje jedno co najważniejsze, ponad 58% naszego społeczeństwa chce zmiany – zaznaczył Trzaskowski.

 

Wynik Rafała Trzaskowskiego według exit poll powyżej 30% na marinie uznano za sukces i dobrą pozycję przed drugą turą, ale starano się unikać zbyt pewnych podstaw - Najważniejsze jest to, że będzie druga tura, która dla nas może okazać się zwycięska – powiedział nam poseł Paweł Olszewski.

 

Dla wielu osób zaskoczeniem może być czwarty wynik Krzysztofa Bosaka z Konfederacji, co sam kandydat skomentował - Wydaje się, że jesteśmy w historycznej chwili, te wyniki, których nikt nie prognozował, to wyniki zapowiadające prawdziwą zmianę na polskiej scenie politycznej. Konfederacja stała się trzecią siłą polityczną w Polsce.