Jesteś tutaj: Home

COVID-19: 12 nowych zachorowań w województwie, największy dzienny wzrost od kwietnia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 czerwiec 2020 17:39
COVID-19: 12 nowych zachorowań w województwie, największy dzienny wzrost od kwietnia Fot: Markus Spiske

W niedzielę wojewoda poinformował o 12 nowych potwierdzonych zachorowaniach na COVID-19. Odnotowano tylko dzisiaj tyle samo przypadków zachorowań, co przez cały ubiegły tydzień razem wzięty. Pokazuje to, że ,,niektórzy” przedwcześnie uznali COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim jako rzecz minioną. Jest to również największy dzienny wzrost od kwietnia.

Informujemy o kolejnych 12 zakażeniach koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich są 4 osoby z Torunia, 6 osób z powiatu toruńskiego, 1 z powiatu bydgoskiego i 1 z powiatu żnińskiego – poinformował w niedzielę Urząd Wojewódzki.

 

 

 

 

W sobotę w naszym raporcie wskazywaliśmy, że liczba nowych zachorowań z tygodnia na tydzień, od momentu ,,odmrażania” gospodarki zaczyna wzrastać Również tendencje wzrostu nowych zachorowań wykazują specjalistyczne modele matematyczne, z których wynika, że musimy się przygotować na to, że w lipcu i w sierpniu dynamika wzrostu zakażeń będzie wzrastać. Nasz raport dostępny jest - Kujawsko-pomorskie jeszcze walki z COVID-19 nie wygrało [raport]

 

Codziennie aktualizowane wykresy publikujemy na stronie - COVID-19 - dane statystyczne