Jesteś tutaj: Home

Zawieszamy transmisję Mszy oraz zachęcamy do wsparcia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 10 maj 2020 15:04

Dzisiaj po raz ostatni transmitowaliśmy niedzielną Mszę Świętą, przynajmniej na razie. W związku ze znoszeniem kolejnych obostrzeń, a także apelem papieża Franciszka - nie można przenieść sakramentów do wirtualnego świata – postanowiliśmy zawiesić tę aktywność. Gdyby pojawiła się kolejna fala zachorowań, jesteśmy gotowi w każdej chwili powrócić do transmisji.

 

Pierwszą transmisję przeprowadziliśmy z Jasnej Góry, duchowej stolicy Polski 15 marca, czyli w momencie wprowadzenia pierwszych obostrzeń dotyczących liczby wiernych na Mszach Świętych. Od tego momentu transmitowaliśmy dla Państwa Msze co tydzień, dodatkowo codziennie w Wielkim Tygodniu.

 

Bezpośrednio z bydgoskiej Bazyliki przeprowadziliśmy transmisję w Niedzielę Palmową i Triduum Paschalne. W ubiegłą niedzielę, z okazji Święta Konstytucji 3 Maja transmisję przeprowadziliśmy z Sanktuarium Polskich Braci Męczenników.


Zdajemy sobie sprawę, że czas epidemii to również trudny czas dla parafii pod względem materialnym. Z tego powodu w sposób szczególny zachęcamy do wsparcia bydgoskiej Bazyliki dowolnym datkiem, z uwagi na to, że parafia pełni w tym okresie kryzysowym ważną rolę organizując codziennie posiłki dla ubogich i bezdomnych (tym samym odciążając administrację samorządową i państwową od tego obowiązku). Bazylikę można szybko wesprzeć pod linkiem - https://zrzutka.pl/fvv8br?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR17w9HtYRWaXkVI35XYcHeCAYAcXpmjrsD9_-herng4SJHRoYcszHbAuKk

 

 

Zachęcamy również rozważenie wsparcia dowolną sumą Jasnej Góry - https://jasnagora.pl/pl/wsparcie/

 

 

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie