Jesteś tutaj: Home

Od kilku dni liczba chorych w kujawsko-pomorskim spadała. Pojawiło się jednak nowe ognisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 28 kwiecień 2020 19:05

W ostatnich dniach liczba osób aktualnie chorych na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim systematycznie spadała. Wydawało się, że szczyt zachorowań już za nami, dzisiaj pojawiło się jednak nowe ognisko w Chełmnie.

 

Rano stwierdzono 13 przypadków zachorowań na COVID-19, mowa o zakonnicach ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, które prowadzą dom pomocy społecznej. Siostry z punktu widzenia Chełmna w tym czasie kryzysu pełnią ważną rolę, znajdując się na pierwszej linii walki z epidemią. Wieczorem w Chełmnie stwierdzono kolejnych 18 zachorowań. Mamy zatem dzisiaj z Chełmna 31 nowych zachorowań, co nieco wygięło krzywą liczby aktualnie chorych.

 

 

Łącznie na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim jest 360 osób. Nie jest to co prawda nowy szczyt, bowiem w ubiegły poniedziałek (20 kwietnia) mieliśmy 365 osób chorych.

 

Dzisiaj stwierdzono też 27 zgon w województwie – w grudziądzkim szpitalu zmarł 76-letni pacjent (faktycznie zgon mógł mieć miejsce kilka dni wcześniej, a dzisiaj został oficjalnie przedstawiony).

Firma ExMetrix zaktualizowała natomiast swoje prognozy co do szczytu zachorowań w Polsce, według ostatnich przewidywań miała być to miniona sobota 25 kwietnia, nowa prognoza mówi o 5 maja i wzroście potwierdzonych testami zachorowań do 14 tys.

 

Aktualne wykresy dotyczące kujawsko-pomorskiego: COVID-19 - dane statystyczne