Jesteś tutaj: Home

Lekcje odwołane przynajmniej do 24 maja. Matury w ograniczonej formie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 24 kwiecień 2020 12:17

Minister Edukacji Narodowej poinformował o nowym terminie egzaminów maturalnych - Mamy nadzieje, że sytuacja epidemiczna pozwoli te egzaminy przeprowadzać – powiedział na konferencji prasowej minister Dariusz Piontkowski.

 

Na dzisiaj jest decyzja, że zajęcia szkolne zostaną wznowione najszybciej 24 maja, jeżeli sytuacja epidemiczna nie poprawi się wystarczająco, to ten termin mógłby zostać przedłużony. Ministerstwo nie wyklucza, że być może wcześniej uda się w placówkach szkolnych uruchomić zajęcia opiekuńcze. Maturzyści na lekcje już nie wrócą, bowiem dzisiaj - 24 kwietnia - kończy się dla nich rok szkolny.

 

Egzaminy maturalne miałyby się rozpocząć 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potrwać do końca czerwca. Jak jednak podkreślał minister Piontkowski, wszystko zależeć będzie jak sytuację epidemiczną oceniać będzie w czerwcu minister zdrowia. Z powodów bezpieczeństwa w tym roku odbędą się tylko egzaminy pisemne, z części ustnej zrezygnowano.

 

Egzaminy ósmoklasisty, w oparciu o które prowadzona jest rekrutacja do szkół średnich planuje się zorganizować w dniach 16-18 czerwca.

 

- Te wszystkie prognozy i terminy będą zależały od tego, czy będziemy zachowywali dystans, czy nosili maseczki – wyjaśniał minister zdrowia Łukasz Szumowski – Te egzaminy zostaną przeprowadzone w maksymalnym reżimie sanitarnym.