Jesteś tutaj: Home

W województwie możemy mieć szczyt zachorowań już za sobą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 22 kwiecień 2020 00:46
W województwie możemy mieć szczyt zachorowań już za sobą Fot: Martin Lopez

W województwie kujawsko-pomorskim zaczynamy odnotowywać coraz większą liczbę potwierdzonych wyzdrowień z COVID-19. Wczoraj osób aktualnie chorych było mniej niż jeszcze przedwczoraj i w niedzielę. Jak spojrzymy na dane na wykresie, to zauważymy, że mogą być to symptomy spadania liczby chorych.

 

Z danych podsumowujących wtorek wynika, że chore były 344 osoby. Jeżeli w kolejnych dniach liczba ozdrowieńców wraz ze zgonami będzie większa, od liczby nowych zachorowań, to szczytem był poniedziałek, kiedy odnotowano w naszym województwie 365 osób chorych. Na te dane trzeba wziąć jednak małą poprawkę, bowiem jak pokazuje praktyka, zgony są rejestrowane w statystyce po kilku dniach, stąd też z tego powodu aktualnie chorych może być mniej.

 

 

Dopiero z dane z kolejnych dni pozwolą nam ocenić czy realnie rozpoczął się okres spadku. Z danych analityków ExMetrix wynika, że szczyt zachorowań w Polsce powinien wystąpić w najbliższą sobotę – 25 kwietnia. W skali województwa ten moment szczytu mógł nastąpić jednak szybciej.

 

Codziennie aktualizowane wykresy dostępne są: COVID-19 - dane statystyczne

 

O przewidywaniach analityków medycznych piszemy natomiast: Według analityków szczyt zgonów na COVID-19 możemy mieć już za sobą