Jesteś tutaj: Home

Schreiber: wartość tarczy antykryzysowej 2 to ponad 11 mld zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 07 kwiecień 2020 15:18

Dzisiaj minister Łukasz Schreiber ogosił wraz z minister Jadwigą Emilewicz założenia drugiej tarczy antykryzysowej, czyli tak na prawdę uzupełnienia uchwalonej tej przed tygodniem. Dzisiaj zająć ma się tym projektem Sejm RP.

- Te rozwiązania, które dzisiaj przedstawimy, to jest uzupełnienie tych potrzebnych działań, aby ratować miejsca pracy, aby ratować nasze firmy oraz ułatwiać codzienne funkcjonowanie Polaków - wyjaśniał na konferencji prasowej minister Łukasz Schreiber.

 

Rząd chce objąć zwolnieniami z płacenia składek ZUS również firmy zatrudniające pracowników w przedziale 10-49, pomoc miałaby obowiązywać do trzech miesięcy. Również dodatkowy miesiąc pomocy obejmie osoby na umowach cywilnoprawnych. Na chwilę obecną nie planuje się jednak nic dla osób zatrudnionych na umowach zlecenia po 1 lutego.

 

Rolnicy objęci kwarantanną otrzymają wsparcie w wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia. Nowelizacja tarczy zakłada również zabezpieczenie udzielanej przez rząd pomocy w ramach COVID-19 przed egzekucją komorniczą.

 

- Całość tych rozwiązań, tego pakietu uzupełniającego do tarczy antykryzysowej wyniesie ponad 11 mld zł" - poinformował minister Schreiber.

 

Minister Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg zaapelowała na tej konferencji prasowej do Polaków, abyśmy kupowali produkty spożywcze produkowane w Polsce, abyśmy w ten sposób solidarnie wspierali polskich rolników i producentów, w tym trudnym czasie.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica