Jesteś tutaj: Home

Zainteresowanie podróżami kolejowymi spadło o ponad 90%

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 04 kwiecień 2020 00:08

Od właściwie drugiego tygodnia marca notuje się załamanie w transporcie publicznym międzynarodowym, z uwagi na znaczny spadek zainteresowania podróżami. Zawieszono w Polsce setki pociągów, a te co jeżdżą ograniczone są często to dwóch – trzech wagonów.

 

Z informacji ujawnionych przez PKP Intercity wynika, że spadek rezerwacji biletów przekroczył 91%. Przewoźnik ograniczył swoją ofertę do około 20%. Wcześniej informowaliśmy o działaniach regionalnych przewoźników jak Polregio i Arriva, które również ograniczyły swoje pociągi, niekiedy nawet odcinając pewne miejscowości od transportu kolejowego.

 

Trudno przewidzieć jak długo się utrzyma obecna sytuacja. Od środy 1 kwietnia decyzją Rady Ministrów zawieszona została turystyczna działalność hotelowa, w tym też pensjonatów. Utrzyma to obecny trend ograniczonego przemieszczania się między miastami.

 

Bez sensu byłoby teraz opisywanie wszystkich pociągów, które zostały odwołane w naszym regionie, dotyczą one bowiem wszystkich relacji. Jest to m.in. ograniczenie liczby połączeń Bydgoszczy z Gdynią, Warszawą, Białymstokiem czy Lublinem. Pociąg międzynarodowy do Berlina został całkowicie zawieszony w momencie zamknięcia granic dwa tygodnie temu.