Jesteś tutaj: Home

Lekkomyślne zachowanie grudziądzkiej Policji [opinia]

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne piątek, 20 marzec 2020 17:33

Były kiedyś czasy, gdy sama Policja prosiła media, aby nie informować o alarmach bombowych, bowiem pisanie o tego typu akcjach to była pożywka dla osób wszczynających takie alarmy. Gdy o alarmach bombowych się nie pisało za dużo, nie było już takiej pożywki. Ku mojemu zdziwieni Komenda Powiatowa Policji w Grudziądzu przyczynia się do dawania takiej pożywki w dobie pandemii koronawirusa.

 

Ku jeszcze większemu zdziwieniu, w tym procederze uczestniczy Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

 

Kilka dni temu 59-latek z Grudziądza, najprawdopodobniej niezrównoważony psychicznie (moja ocena wynikająca z jego zachowania) zadzwonił na numer 112 informując, że jest chory na koronawirusa i zagroził, że będzie zarażał ludzi. Mężczyzną policjanci się sprawnie zajęl i ze swojego zachowania będzie musiał się tłumaczyć przed sądem. Wykluczono również zarażenie koronawirusem. Komenda Powiatowa Policji w Grudziądzu puściła notkę prasową do mediów za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej. W efekcie pojawiło się w naszym województwie wiele publikacji o tym wybryku. Jego autor być może odczuwa przez to satysfakcje, bowiem zdobył sławę. Jak mu się poszczęści, to być może zostanie uznana jego ograniczona poczytalność, przez co może nawet uniknąć dotkliwszej kary. Pewnie nikt nie poczuje się jednak odpowiedzialny, że może być to zachęta dla kolejnych ,,szaleńców”?

 

Gdyby jednak o tym wyczynie nikt nie wiedział, to pozostałby tylko z problemem tłumaczenia się w sądzie.

 

innym tematem jest to, gdyby faktycznie okazało się, że mamy do czynienia z osobą poważnie chorą psychicznie, czy etyczne jest doprowadzanie do publikacji o takiej osobie prześmiewczych artykułów?