Jesteś tutaj: Home

Wojewoda odwołuje imprezy masowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 10 marzec 2020 14:35

Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał decyzje o odwołaniu wszystkich imprez masowych w województwie kujawsko-pomorskim. Komunikat publikujemy poniżej, jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie wydarzenia kwalifikują się prawnie jako imprezy masowe.

 

Jeżeli chodzi o wydarzenia sportowe masową imprezą będą te oglądane przez ponad 1 tys. widzów na stadionie oraz ponad 500 na hali. Filharmonia Pomorska poinformowała dzisiaj, że koncerty nie stanowią imprezy masowe, stąd też będą się odbywać jeżeli nie pojawią się nowe przesłanki. W przypadku imprez nie masowych decyzja o ich odwołaniu powinna należeć do organizatora.

 

Szanowni Państwo, Organizatorzy i Uczestnicy imprez masowych

 

Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

 

 

Z poważaniem

 

Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Mikołaj Bogdanowicz

 


W związku z zapytaniami organizatorów imprez niemasowych, które do nas spływają, zwróciliśmy się do Wojewody o przedstawienie wytycznych.