Jesteś tutaj: Home

Z pierwszym polskim zakażonym koronowirusem w Polsce jechało 6 mieszkańców województwa

Napisał  Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 09 marzec 2020 13:01

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w trakcie dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa apelował o odpowiedzialność i nie sianie paniki. Apel ten był kierowany też do środków masowego przekazu. Jak przyznał doszło w naszym województwie do nieuzasadnionych sytuacji wywołanych przez panikę.

 

W Polsce na chwilę obecną stwierdzono 16 zachorowań, do tej pory nie stwierdzono żadnego przypadku w województwie kujawsko-pomorskim. Od dzisiaj na potrzeby epidemiologiczne dedykowane są cztery karetki, ale jest gotowość uruchomienia w każdej chwili czterech kolejnych.

 

Wojewoda poinformował, że z pacjentem z Zielonej Góry, który przyjechał autobusem z Niemiec, u którego stwierdzono pierwsze w Polsce zachorowanie na koronawirusa jechało 6 mieszkańców naszego województwa. Zostali oni objęci kwarantanną, w 4 przypadkach wykluczono już zakażenie.

 

Wśród wykluczonych przypadków jest mieszkaniec powiatu lipnowskiego, gdzie z powodu tzw. fake newsów wybuchła mała panika, w trzech szkołach odwołano lekcje.

 

Do przypadku paniki doszło też w Sadkach w powiecie nakielskim. Do przychodni przyszedł pacjent podejrzewający zachorowanie, wieść szybko obeszła całe miasteczko, doszło do wykupienia towarów w sklepach. U tego pacjenta zachorowanie również wykluczono.