Jesteś tutaj: Home

Rząd ogłosił 100 obwodnic które planuje zbudować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 08 luty 2020 12:20

Dzisiaj Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło szczegóły programu budowy 100 obwodnic – kosztować będzie on 28 mld zł, realizowany będzie do 2030 roku, jak sama nazwa wskazuje obejmie 100 zadań inwestycyjnych. W województwie kujawsko-pomorskim znalazło się 6 obwodnic, w tym trzy w regionie bydgoskim.

 

W programie znalazła się obiecywana jeszcze w kampanii wyborczej przez premiera Mateusza Morawieckiego obwodnica Strzelna, ujęto także budowę obwodnicy Kruszwicy oraz Nowej Wsi Wielkiej w wzdłuż odcinka drogi krajowej nr 25 Bydgoszcz – Inowrocław.

 

- Bardzo się cieszę, że pan premier zatwierdził listę obwodnic, na której znalazły się obwodnice dla województwa kujawsko-pomorskiego, w tym szczególnie dla Strzelna, gdzie sytuacja jest naprawdę bardzo trudna i dla Kruszwicy, której mieszkańcy od dawna zabiegają o to przedsięwzięcie. To bardzo poważne zadania, bardzo drogie zadania, ale również bardzo potrzebne zadania z punktu widzenia rozwoju tego terenu – powiedział po ogłoszeniu decyzji premiera kujawsko-pomorski wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który wspólnie z ministrem Łukaszem Schreiberem bardzo zaangażowali się, aby inwestycje mogły dojść do skutku – komentuje decyzje resortu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

We wschodniej części naszego województwa powstaną obwodnice: Brześcia Kujawskiego, Kowalewa Pomorskiego oraz Lipna.

 

Na etapie uzyskiwania decyzji administracyjnej jest już natomiast budowa obwodnicy Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego, w północnej części województwa.