Jesteś tutaj: Home

Europoseł: Łatwiej nam wydziwiać nad mało ważnymi tematami, niż dyskutować o konkretach (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 23 maj 2013 19:39

Poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka w rozmowie z nami negatywnie ocenia poziom debaty publicznej w Polsce. W jego opinii za duży nacisk kładziemy na tematy mało istotne, zamiast zajmować się realnymi problemami.

Mam poważne debaty co do poziomu debaty publicznej w Polsce – powiedział nam poseł Tadeusz Zwiefka - Pierwszy powód jest to powód merytoryczny. Wydaje mi się, że w tej debacie pojawiają się tematy, które w danym czasie wcale nie są najważniejsze, ale są nośne medialnie, dlatego łatwiej o nich rozmawiać i nad nimi się wydziwiać i wykrzywiać, niż rozmawiać o ważnych, trudnych, ale niezwykle istotnych dla kraju i każdego z nas.

 

Eurodeputowany negatywnie wypowiada się  także na temat języka jakiego używają politycy - Drugi powód to język jakim posługują się uczestnicy tej debaty. Język, którego nie jestem wstanie zaakceptować.

 

Pytany o kwestie patriotyzmu ekonomicznego europoseł Tadeusz Zwiefka wyraził pogląd  - Jestem głębokim zwolennikiem kupowania produktów wyprodukowanych w moim kraju. Uważam, że poziom wielu z nich jest wyższy od tych, które docierają do nas z po za granic. To w żadnej mierze nie oznacza, że powinniśmy się ekonomicznie zamykać i izolować. Powinniśmy promować  naszych producentów, promować nasz produkt, być otwarci, patrząc na to, że jesteśmy we wspólnej europie i mamy wspólny jednolity rynek.

 


Brukselski dwutygodnik Parliament Magazine nominował europosła Tadeusza Zwiefkę do nagrody MEP Awards 2013, corocznego plebiscytu, w którym wybierani są najbardziej wyróżniający się posłowie. Zwiefka wraz z dwoma innymi parlamentarzystami (Węgry i Portugalia) w kategorii Sprawiedliwość i Swobody Obywatelskie.