Jesteś tutaj: Home

Przygotujmy rzetelną ocenę 15-lat województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 22 maj 2013 22:34

W czerwcu będziemy obchodzić 15-te urodziny województwa kujawsko-pomorskiego. Z racji okrągłej daty czeka nas zapewne huczne świętowanie tego jubileuszu. Tylko czy jest co świętować.

 

Pod względem bezrobocia jesteśmy trzecim województwem od końca, nie sprawdziła się także polityka zrównoważonego rozwoju, co doprowadziło do powstania województwa trzech prędkości.

 

Zamiast świętowania naszemu regionowi jest potrzebna rzeczowa debata, gdyż jak się okazuje, wstępne plany inwestycyjne na perspektywę unijną 2014-2020 tylko jeszcze bardziej pogłębią powstające różnice w rozwoju powiatów.

 

Potrzebujemy dyskusji z prawdziwego zdarzenia, dokonania realistycznej oceny ostatnich 15-lat oraz poszukania rozwiązań na przyszłość, które pozwolą powrócić temu regionowi na ścieżkę rozwoju.

 

Biała Księga

Z tego powodu wystąpimy do samorządowców z prośbą o pomoc w stworzeniu Białej Księgi województwa kujawsko-pomorskiego, która z jednej strony będzie taką oceną oraz pomoże poszukać dróg na przyszłość.  Do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami zapraszam także przedstawicieli organizacji społecznych. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: