Jesteś tutaj: Home

Droga S-5 w okolicach Żnina jeszcze nie otwarta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 22 grudzień 2019 12:54
Droga S-5 w okolicach Żnina jeszcze nie otwarta Fot: GDDKIA

Na jutro (23 grudnia) otwarcie odcinka drogi ekspresowej S-5 od granicy województwa wielkopolskiego do węzła Jaroszewo, czyli również obwodnicy Żnina, zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jest to jednak już trzeci termin podawany w ostatnich dniach.

Pierwotnie GDDKiA otwarcie pierwszego kujawsko-pomorskiego odcinka S-5 planowała w piątek 20 grudnia. Okazało się jednak, że nie zdążono przeprowadzić odbiorów, dlatego w piątek jako prawdopodobny termin podawano sobotę 21 grudnia. Dzisiaj pojawiła się zapowiedź, że otwarcie nastąpi jutro.

 

Na razie brak zapowiedzi odnośnie terminu otwarcia północnej obwodnicy Bydgoszczy, czyli odcinka Aleksandrowo/Bydgoszcz Północ – Tryszczyn/Bydgoszcz Smukała. GDDKiA zapowiadała, że uda się również go oddać w tym roku.

 

Pozostałe odcinki to kwestia przynajmniej kilku miesięcy w przypadku odcinków: Jaroszewo – Szubin oraz Białe Błota – Tryszczyn. Najgorzej wygląda sytuacja na trzech odcinkach, gdzie trwa wybór nowego wykonawcy, tam na ukończenie prac możemy poczekać dość długo.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP