Jesteś tutaj: Home

Oferty na dokończenie S-5 droższe od budżetu GDDKiA

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 17 grudzień 2019 20:51

Dzisiaj otwarto oferty w przetargu na dokończenie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5: Nowe Marzy – Świecie oraz Świecie – Aleksandrowo (Bydgoszcz Północ). Gdyby wybrać najtańsze oferty, to przekraczają one planowany przez GDDKiA budżet.

Na liczący 23,3 km odcinek Nowe Marzy – Dworzyskowo (Świecie Południe) złożono 6 ofert – najtańsza firmy Budimex 567 mln zł, najdroższa Strabaga na 808 mln zł. Budżet GDDKiA na ten odcinek wynosi 422 mln zł.

 

Drugi odcinek, to liczący 22,4 km Dworzyskowo – Aleksandrowo, na który złożono 5 ofert – najtańsza Kobylarni i Mirbudu za 583 ml zł, najdroższa Strabagu na 798 mln zł. Budżet planowany to 448 mln zł.

 

Żeby wybrać którąś z tych ofert, konieczne będzie zwiększenie budżetu. Prace na tych odcinkach wykonywała firma Impresa Pizzarotti, która z uwagi na zbyt mały postęp prac została wyproszona z placu budowy, który w praktyce porzuciła, bowiem Włosi oczekiwali zwiększenia finansowania od GDDKiA. Włosi pracowali również na odcinku Białe Błota – Szubin, oferty dla tego odcinka otwarto kilka tygodni temu, ale przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

 

Polecamy: Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

 

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie