Jesteś tutaj: Home

Matka księdza Popiełuszki honorową obywatelką województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 20 maj 2013 20:03

Na wniosek związkowców NSZZ Solidarność sejmik  zdecydował o nadaniu Mariannie Popiełuszko tytułu Honorowego Obywatela Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Chodź pani Mariana w naszym regionie nigdy nie mieszkała, to los sprawił, że za sprawą jej błogosławionego syna dość mocno się z nim związała.

 

Ksiądz Jerzy Popiełuszko w okresie stanu wojennego był kapelanem Solidarności. W październiku 1984 udał się do Bydgoszczy, gdzie odprawił swoje ostanie nabożeństwo. Celem tej wizyty było wsparcie na duchu opozycji w naszym regionie. W drodze powrotnej w miejscowości Górsk (pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem) został uprowadzony przez agentów komunistycznych. Następnie zabrano go do Włocławka, gdzie został zamordowany.

 

Dzisiaj, nadając honorowe obywatelstwo województwa kujawsko-pomorskiego, społeczność regionu oddaje hołd osobie, która dla wielu z nas jest przykładem bezwarunkowej rodzicielskiej miłości okupionej dramatem, ale jednocześnie opromienionej postawą przebaczenia, tak potrzebnej w dzisiejszych czasach – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Ksiądz Popiełuszko został uznany męczennikiem za wiarę, 6 czerwca 2010 roku w Warszawie abp Angelo Amando z upoważnienia papieża Bedendykta XVI uznał go błogosławionym.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022