Jesteś tutaj: Home

,,Rozpoczynamy gospodarczy romans z kujawsko-pomorskim”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 20 maj 2013 18:31

Te słowa padły w czasie Gospodarczego Okrągłego Stołu z ust Prezydenta Związku Pracodawców Rzeczypospolitej  Andrzeja Malinowskiego, który odbywał się w Operze Nova. Towarzyszył mu  jeden z najbogatszych Polaków Jan Kulczyk.

 

Dyskusje w Operze trwały kilka godzin, brali w nich udział samorządowcy i przedsiębiorcy. Mówiono zarówno o problemach naszego województwa oraz o możliwościach jakie przed nim stoją. To województwo ma naprawdę duży potencjał jeżeli chodzi możliwości gospodarki innowacyjnej – przyznał dr Andrzej Malinowski.

 

Goście Okrągłego Stołu liczą, że będzie on impulsem dla przedsiębiorców z regionu, aby bardziej odważnie podejmowali działania rozwojowe. Jan Kulczyk wraz z doktorem Malinowskim zdeklarowali, że będą starali się promować nasz region na zewnątrz.

 

Istnieje szansa, że niedługo poważne inwestowanie w Polsce, w tym także w kujawsko-pomorskim podejmą przedsiębiorcy z Hiszpanii. Zainteresowanie Polską wyraziło ponad 100 firm z półwyspu iberyjskiego.

 

Doktor Jan Kulczyk dużo uwagi poświęcił także swoim planom inwestycyjnym związanymi z energią odnawialną. Tego typu działań oczekuje od Polski Unia Europejska. Duży procent miliardowych inwestycji Kulczyka może trafić do naszego regionu.

 

W swojej wypowiedzi Jan Kulczyk podkreślał duże znaczenie dla biznesu emocji, które doprowadziły do organizacji tego przedsięwzięcia w Bydgoszczy. Malinowskiego i Kulczyka łączą bowiem bydgoskie korzenie. Jeden z najbogatszych Polaków zaapelował do prezydenta Rafała Bruskiego i władz wojewódzkich, aby poszukali wśród czołowych inwestorów osób które kończyły szkoły i uczelnie w regionie, gdyż są oni najlepszymi ambasadorami Bydgoszczy i kujawsko-pomorskiego.

 

Okrągły Stół Gospodarczy organizowany w Bydgoszczy, w planach ma być wydarzeniem cyklicznym.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie