Jesteś tutaj: Home

Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 06 grudzień 2019 12:57
Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta Fot: Radosław Pawłowski,

Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Do tragicznego wypadku doszło przed godzina 9 w miejscowości Biały Bór pod Grudziądzem. Były polityk na przejeździe kolejowym bez szlabanów zderzył się z pociągiem relacji Grudziądz – Toruń. Według PKP PLK samochód osobowy kierowany przez Dzięcioła wjechał na przejazd pomimo ostrzegawczego czerwonego światła. Przyczyny wypadku wyjaśni specjalna komisja pod nadzorem prokuratura. Jest to standardowa procedura w przypadku wypadków z udziałem pociągów.

 

Obrażeń nie odniósł żaden z pasażerów pociągów.

 

Wypadki na przejazdach kolejowych są wciąż plagą w Polsce, stąd też tego typu tragedie powinny nam przypominać o szczególnej ostrożności w tego typu miejscach.

 

Mandat poselski Janusz Dziecioł sprawował będąc związany z Platformą Obywatelską. W ostatnich wyborach parlametnarnych kandydował z list PSL, mandatu jednak nie uzyskał.