Jesteś tutaj: Home

Rada Miasta Torunia również apeluje do premiera

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 01 grudzień 2019 20:40

21 listopada do Rady Ministrów o zwiększenie dochodów samorządów zwróciła się Rada Miasta Torunia. Stanowisko jest o tyle ciekawe, że przyjął je samorząd w którym w praktyce współrządzi PiS i PO.

Odpowiadając na rozwój naszego miasta oraz warunki zamieszkania jego mieszkańców jesteśmy zobowiązani do zaapelowania do Rady Ministrów o pilne rozważenie możliwości wprowadzenia rozwiązań osłonowych skierowanych do samorządów, które pozwolą na utrzymanie wysokich standardów ich funkcjonowania i zapewnią niezakłócone wykonywanie zadań publicznych – czytamy w Apelu Rady Miasta Torunia – Toruń jest miastem szybko rozwijającym się dzięki dynamice inwestycyjnej, jednak wzrost kosztów wykonywania zadań własnych JST w ostatnich latach, w tym szczególnie dotkliwie występujący w oświacie, a także znaczące ubytki po stronie dochodów własnych, głównie zmiany w PIT, w zakresie opłat za użytkowanie wieczyste oraz wydatki związane ze wzrostem cen energii i minimalnego wynagrodzenia za pracę mogą ten rozwój skutecznie zatrzymać.

 

Apel poparł prezydent Michał Zaleski, którego zastępcy są związani politycznie związani z PO i PiS-em. Przeciwko apelowi głosowali jedynie radni PiS, jak tłumaczył radny Adrian Mól, rzecznik wojewody - Kierowanie takich apeli do polskiego rządu w momencie, kiedy Toruń otrzymuje ogromne wsparcie poprzez finansowanie rozwoju naszego miasta wydaje mi się nie na miejscu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: