Jesteś tutaj: Home

Pierwszy odcinek drogi ekspresowej S-5 już prawie gotowy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 23 listopad 2019 22:02
Pierwszy odcinek drogi ekspresowej S-5 już prawie gotowy Fot: YouTube

Postępy związane z budową kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5 są różne – mamy odcinek od granicy województwa, który istnieje duża szansa uda się oddać do użytku jeszcze w tym roku, ale jest też odcinek Białe Błota – Szubin, gdzie nie wykonano jeszcze nawet połowy prac, a budowa stoi w miejscu, bowiem poszukiwany jest nowy wykonawca.

 

W niedzielę 17 listopada internauta o nicku ,,darole darole” w serwisie YouTube opublikował nagranie z kamery samochodowej, z przejazdu fragmentami odcinka od granicy województwa wielkopolskiego do Żnina wraz z obwodnicą (kończy się na węźle Jaroszewo). Jak widać na nagraniu w dużej mierze udało się prace budowlane wykonać, pozostają jedynie te związane z wykończeniami:

 

Ostatnie oficjalne informacje dotyczące stanu wykonania inwestycji są z października, w którym udało się przekroczyć 92% wykonania rzeczowego inwestycji. Sąsiedni odcinek z Jaroszewa do Szubina pod koniec października miał niecałe 60% wykonania, stąd też w tym roku ukończenie go może być trudne.

 

W tym roku istnieje natomiast szansa na oddanie północnej obwodnicy Bydgoszczy, czyli odcinka Tryszczyn – Aleksandorowo. Wykonanie rzeczowe w październiku przekroczyło 80%. Natomiast we wtorek GDDKiA otworzy oferty w przetargu dla odcinków: Nowe Marzy – Świecie oraz Świecie – Aleksandrowo. Do czasu wyboru wykonawców, na tych odcinkach prace stoją w miejscu. W pierwszej połowie listopada otwarto oferty dla odcinka Białe Błota – Szubin, które są obecnie analizowane.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: