Jesteś tutaj: Home

Mamy nowych posłów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 14 październik 2019 09:50

Na oficjalne wyniki wyborów poczekamy zapewne jeszcze kilka godzin, PKW opublikowała już jednak dla okręgu bydgoskiego dane z ponad 99% obwodów, co pozwala na przedstawienie nieoficjalnych wyników. Wygrywa PiS z 36,44% poparcia.


Procentowo może się to jeszcze nieznacznie zmienić, ale nie zmieni się już raczej wynik pięciu zdobytych mandatów. Posłami zostają (według kolejności wyników): Tomasz Latos, Łukasz Schreiber, Ewa Kozanecka, Bartosz Kownacki i Piotr Król. Ten ostatni dość długo nie mógł spać spokojnie bo zacięcie o piąty mandat walczył Ireneusz Stachowiak, ale na chwilę obecną przewaga jest na tyle duża, że niecały 1% obwodów niewiele zmieni.

 

 

Koalicja Obywatelska zdobywa 31,04% co daje cztery mandaty. Posłami będą: Tadeusz Zwiefka, Paweł Olszewski, Magdalena Łośko i Iwona Kozłowska. Piąty wynik, już poza Sejmem przypada byłemu burmistrzowi Świecia Tadeuszowi Pogodzie.

 

Lewica z ponad 15% poparcia zdobywa dwa mandaty, które przypadną Krzysztofowi Gawkowskiemu i Janowi Szopińskiemu. Ostatni mandat przypadnie dla PSL, dla wicemarszałka Dariusza Kurzawy.

 

Konfederacja pomimo dobrego wyniku, powyżej 7%, o około tysiąc głosów przegrywa mandat z PiS.

 

Aktualizacja:

Po godzinie 11:00 poznaliśmy juz pełne wyniki głosowania dla okręgu bydgoskiego. Jeżeli chodzi o powyższą naszą publikację, nic się nie zmienia.