Jesteś tutaj: Home

Paweł Olszewski: infrastruktura priorytetem dla regionu

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Regionalne środa, 09 październik 2019 18:14

Podczas rządów Platformy Obywatelskiej nastąpił skokowy i najszybszy w historii naszego kraju rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej. W latach 2008–2011 ogłosiliśmy przetargi na 1 540 km, zaś w latach 2012–2015 na 2 085 km dróg szybkiego ruchu – autostrad i dróg ekspresowych. W tym czasie udało się oddać do użytku ponad 3 tys. km dróg!

 

Po czterech latach rządu PiS mamy totalny zastój na budowach. Odnotowujemy liczne unieważnienia ogłaszanych przetargów, a także przypadki zrywania już realizowanych kontraktów. Cierpi na tym również nasze województwo: budowa drogi ekspresowej S5 łączącej Bydgoszcz z Szubinem, Żninem, Świeciem czy Grudziądzem stanęła w miejscu, realizacja trasy S10 między Bydgoszczą i Toruniem nie drgnęła, o modernizacji DK25 z Bydgoszczy do Inowrocławia nawet się nie wspomina.

 

 

Ważna jest jednak nie tylko budowa dróg ekspresowych - S5, S10, lecz przede wszystkim likwidacja miejsc niebezpiecznych na drogach lokalnych łączących mniejsze miejscowości regionu. - Już w 2015 roku wdrażaliśmy Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, niestety rząd PiS spowolnił jego realizację, a co za tym idzie wiele dróg w naszym regionie nadal czeka na przebudowę. Należy pamiętać, że nasze drogi wciąż należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie. Wiele Polek i wielu Polaków traci na nich życie lub zdrowie. Z realizacją tych inwestycji nie można już dłużej czekać - mówi Paweł Olszewski, poseł na Sejm RP i Sekretarz Stanu w rządzie Ewy Kopacz.

 

W Koalicji Obywatelskiej wiemy, że swobodne przemieszczanie się i nowoczesna infrastruktura drogowa świadczą o rozwoju i zaawansowaniu państwa, a także o jakości życia obywateli. Budowa węzłów transportowych i przeładunkowych, w tym także międzynarodowych, pozwala na szybszy rozwój gospodarczy, wzrost inwestycji oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Tego typu węzeł powinien powstać na obrzeżach Bydgoszczy, w Solcu Kujawskim.

 

- Swoją pracę jako poseł ziemi bydgoskiej od początku pracy w Sejmie rozumiałem jako skuteczne działania na rzecz mieszkańców i rozwiązywanie konkretnych problemów. Dlatego w trwającej kadencji parlamentu napisałem ponad 700 interpelacji i zapytań poselskich w tematach ważnych dla regionu i będących wynikiem spotkań z mieszkańcami i samorządowcami, których odbyłem ponad 200. Wnioski z nich płynące są jasne: poprawa bezpieczeństwa na drogach, inwestycje infrastrukturalne, dalsza modernizacja kolei, tego oczekują mieszkańcy kujaw i pomorza oraz samorządowcy - dodaje Olszewski.

 

 

 

Sfinansowano przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni