Jesteś tutaj: Home

Samorządowcy zachęcają Polaków do pójścia na wybory

Napisane przez  Paulina Hermann Opublikowano w Regionalne środa, 02 październik 2019 17:49

ZNP zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach. Dzięki temu mogą mieć wpływ na zmiany. To obowiązek i święto demokracji.

 


Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli w kolejną niedzielę. Głosować będzie można  od godziny 7:00 do 21:00. ZNP przekonuje, że warto zagłosować na wybranego przez siebie kandydata
na posła i kandydata na senatora. 25 września ZNP wraz z przedstawicielami Warszawy, Gliwic, Łodzi i Sopotu rozpoczęło kampanię.

 


Podkreślają, że wzięcie udziału w wyborach jest koniecznością. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, mówi z przekonaniem, każdy głos ma znaczenie, że jeden głos może zmienić wiele. Obecnie osoby biorące udział w wyborach decydują za nieobecnych. To sprawia, że kraj stoi w tym samym punkcie.


– Chcemy, aby wybory były świętem w każdym polskim mieście. Dodatkowo zachęcamy przedstawicieli lokalnej administracji do otwarcia urzędów w sobotę, 5 października, aby ułatwić odbiór zaświadczeń wyborczych – powiedział Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i prezes Związku Miast Polskich.


Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska również do tego zachęca. Jednocześnie chwali fakt, że mieszkańcy chcą decydować o miejscu, w którym żyją - Teraz chcemy wyzwolić energię w całym kraju - dodaje.

 

Kampania ma na celu zachęcenie obywateli do tego, by starali się zmienić sytuację w kraju, jeśli im nie odpowiada. Trzeba mieć na uwadze, że wzięcie udziału w wyborach to konieczność. Tego dnia obchodzimy również nieformalne święto demokracji. Warto pamiętać, że nawet jeden głos jest w stanie przesunąć szalę. My również do tego zachęcamy!