Jesteś tutaj: Home

S-5 na Warmii i Mazurach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 18 wrzesień 2019 21:47
S-5 na Warmii i Mazurach Material GDDKiA

O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

W województwie warmińsko-mazurskim istnieje już praktycznie 7 km odcinek obwodnicy Ostródy. Pod koniec sierpnia GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę kolejnych 5 km, czyli odcinka Ornowo – Wirwajdy, którego budowę planuje się na lata 2020-2023, przy założeniu, że umowa z wykonawcą będzie podpisana w przyszłym roku. Odcinek ten rozpocznie się przy istniejącej obwodnicy Ostródy i pobiegnie na zachód, w kierunku naszego województwa. Informacja ta jest bardziej ciekawostką, bowiem nie ma określonego na razie orientacyjnego terminu budowy odcinka w kierunku Nowych Marz, na chwilę obecną nie wyznaczono nawet jeszcze studium korytarzowego, jest to jednak kwestia czasu, bowiem pracuje już nad tym dokumentem GDDKiA.

 

 

Droga ekspresowa S-5 na obwodnicy Ostródy się właściwie zakończy, bowiem łączy się na na węźle z drogą S-7 w kierunku Elbląga oraz w kierunku wschodnim z S-51 na Olsztyn.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.