Jesteś tutaj: Home

Zamiast Przewozów Regionalnych kilka mniejszych spółek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 07 maj 2013 15:47

Dziennik ,,Rzeczpospolita” informuje, że marszałkowie województw planują podzielić spółkę Przewozy Regionalne (należące do samorządów wojewódzkich, na 8 mniejszych podmiotów).

Ta propozycja miała już trafić do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Będzie to zatem kontynuacja widocznej od wielu lat polityki rozbicia Przewozów Regionalnych na mniejsze spółki, bowiem już kilka województw posiada własnego przewoźnika – Mazowsze, Wielkopolska, Dolny Śląsk i Śląsk.

 

Z kolei portal Rynek Kolejowy przygotował grafikę jak by miał wyglądać ten podział. Województwo Kujawsko-Pomorskie tworzyć by miało jeden podmiot z województwem pomorskim i warmińsko mazurskim.

 

Solidarność w sprawie Arrivy

Przyszłość Przewozów Regionalnych w kujawsko-pomorskim staje pod dużym znakiem zapytania, gdyż w wyniku postępowania przetargowego, który przeprowadził niedawno Urząd Marszałkowski, całkowicie wyeliminowało tego przewoźnika z torów w tym regionie. 

Związkowcy boją się o miejsca pracy, dlatego przewodniczący NSZZ Solidarność w Bydgoszczy Leszek Walczak zapowiada podjęcie zdecydowanych rozmów z marszałkiem.  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?