Jesteś tutaj: Home

Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 lipiec 2019 16:01
Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje Fot: bieganski.org

Grudziądzcy samorządowcy liczą, że będący powodem problemów finansowych miasta Grudziądza szpital przejmie województwo kujawsko-pomorskie, czyli przejdzie na utrzymanie wszystkich mieszkańców województwa. Ten pomysł krytykowany jest przez bydgoskiego radnego Romana Jasiakiewicza. Marszałek decyzji w tej sprawie nie podjął, zapowiada przeanalizowanie propozycji.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że Rada Miejska w Grudziądza w czerwcu podjęła decyzję o przekształceniu szpitala w Grudziądzu w spółkę kapitałową. Również w czerwcu grupa radnych wojewódzkich z okręgu obejmującego Grudziądz wystąpiła z interpelacją, aby po sformalizowaniu tej spółki, większościowy pakiet udziałów objęło Województwo Kujawsko-Pomorskie. Wcześniej miasto miałoby tę placówkę oddłużyć. Taki pomysł na czerwcowe sesji skrytykował radny Roman Jasiakiewicz.

 

Marszałek województwa Piotr Całbecki w pisemnej odpowiedzi informuje, że po dokonaniu przekształceń zostanie przeprowadzona analiza ekonomiczno-finansowa. Wówczas sprawa trafi pod obrady Sejmiku Województwa, który będzie miał podjąć decyzje w tym zakresie.

 

Więcej o działaniach grudziądzkiego samorządu i wątkach pobocznych piszemy - Czy będziemy utrzymywać szpital w Grudziądzu?