Jesteś tutaj: Home

Przetarg na S-5 na przełomie lipca i sierpnia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 10 lipiec 2019 10:15

W ciągu najbliższych tygodni Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosił przetarg na dokończenie budowy trzech odcinków drogi ekspresowej S-5 w województwie kujawsko-pomorskim. Mowa o odcinkach, które realizowała włoska firma Impresa Pizzarotti, z którą GDDKiA zerwała umowę 11 czerwca br.

Przyczyną wypowiedzenia umowy przez GDDKiA był niezadowalający postęp prac, patrząc gołym okiem od kilku miesięcy nic się na placu budowy nie działo. Impresa Pizzarotti wykonywała odcinki:

-Nowe Marzy – Dworzysko;
- Dworzysko – Aleksandrowo;
- Białe Błota – Szubin

 

GDDKiA nałożyła na włoską firmę 14,2 mln zł kary za nierozliczanie się w terminie z podwykonawcami oraz ponad 156,6 mln zł za niezakończenie robót. Najprawdopodobniej spór trafi do sądu, gdzie może się toczyć latami.

Sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Rafał Weber poinformował, że na przełomie lipca i sierpnia zostanie ogłoszony przetarg na dokończenie tych odcinków. Przy tak dużym zamówieniu sam proces przetargowy może potrwać kolejne miesiące, dopiero po podpisaniu umów z nowymi wykonawcami, będzie można wznowić prace budowlane.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: